Wie zijn onze vrijwilligers? – Carine

Deze week (27/02-07/03) is het de Week van de Vrijwilliger. Onze vrijwilligers zijn stuk voor stuk mensen met een warm hart, die onze regio mee gemaakt hebben zoals ze nu is. Wij zijn bijzonder dankbaar dat wij met deze mensen mogen samenwerken. Elk draagt hun steentje (zeg maar: steen!) bij aan onze organisatie.

Wij mochten vrijwilligster Carine Vannieuwenhuyse interviewen. Carine is één van onze MIA-coaches!

Dag Carine, kan je jezelf even voorstellen?

Ik ben Carine Vannieuwenhuyse. Gehuwd met Luc. We wonen in Pottes. We hebben 3 volwassen kinderen en 7 kleinkinderen.

In mijn vroeger leven was ik kleuterleidster in Spiere-Helkijn.

Hoe lang ben je al vrijwilliger bij Avansa?

Sinds oktober 2015.

Wat is je mooiste moment bij Avansa, tot nog toe, als vrijwilliger?

Er zijn er veel, maar als ik moet kiezen, dan het bezoek van de kookgroep uit Tielt in Kortrijk.

Wat houdt je takenpakket in als vrijwilliger bij Avansa?

Als MIA-coach gaan we in op vragen van organisaties of instanties die zich richten tot kwetsbare groepen. Dit kan een OCMW zijn, samenlevingsopbouw, welzijnsschakel…we kunnen samen met de organisatie een vorming uitwerken of we hebben eigen vormingen uitgewerkt: ’Held met Geld’, “Sterk”, kookworkshops, bewegen, “Nee zeggen”…

Hoe ben je bij Avansa terechtgekomen als vrijwilliger?

Via Leen Accou, een vriendin. Zij is ook vrijwilliger bij Avansa!

Wat geeft je zoveel voldoening als vrijwilliger bij Avansa?

 In de eerste plaats de groepen waarvoor we vorming geven. Daarnaast naar de kookgroep in Tielt gaan. Ik ga daar reeds 5 jaar en dat is puur genieten voor mij. Die groep ligt mij héél nauw aan het hart. Ook de input en de vormingskansen die we krijgen van Avansa en de warme begeleiding van de medewerkers. Tenslotte de mogelijkheden en vrijheid die we krijgen.

En tenslotte, heb je nog een boodschap voor je medevrijwilligers bij Avansa?

Ik hoop om elkaar weer wat meer te zien (als we weer opgestart zijn natuurlijk), om ervaringen te delen.

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s